Ekonomi

küçük işletmeler için haksız rekabet koruması

İŞİNİZİ BIRAKMAZ:Üretici, tedarikçi ve perakende işletmeleri arasındaki ilişkilerde, diğer tarafın ticari faaliyetlerini aksatan, makul karar verme kabiliyetini azaltan ve onları olağan şartlarda taraf olamayacakları bir ticari bağa taraf olmaya zorlayan faaliyetler. kurallar haksız ticari uygulama kapsamına girmektedir.

MALİYET YÜKLENEMEZ: Haksız ticari uygulamalar ortasında herhangi bir gerçek veya tüzel kişiyi mal veya hizmet sağlamaya zorlamak, kampanya ile satış yapmak istemeyen tarafa kampanya bedelini yansıtmak, açılış gibi adlar altında prim ve ücret almak. hizmet vermediği halde mağaza, tadilat, ciro açığı, banka ve kredi kartı katılım ücreti. yer alacak.

GIDA İÇİN ÖZEL YÖNETMELİK: Üretim tarihinden itibaren 30 gün içinde bozulabilecek tarım ve gıda ürünleri siparişleri, teslim tarihinden önceki 30 gün içinde iptal edilemez. Ödeme 30 gün içinde yapılacaktır.

KAYBIN MALİYETİ:Üretim tarihinden itibaren 30 gün içinde yok olabilecek tarım ve beslenme işlerinin tesliminden veya mülkiyetinden sonraki bozulma veya kayıp maliyetleri yansıtılamaz.

18 YAŞINA GİDİYOR: Toptancılarda kira hakkı 12 yıldan 18 yıla çıkarılacak. Lisanslı antrepo işleticilerine verilen lisansların geçerlilik süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarılacak.

SERBEST BÖLGELER:Serbest bölgelerde bölge içi doğal gaz şebekesini işleten firmalar da yapabilecek.

ASKIYA ALINACAK:Vergi mükellefiyeti bilgileri kapatılan ticaret ve sanayi odası ile borsa üyelerinin üyelikleri askıya alınabilir.

KAYNAK: SABAH

dogubayazitajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu