Yaşam

Kadın Yardımcı Pilot Eğitimleri Tamamlandı

Türkiye Otomobil Spokları Federasyonu (TOSFED) Kadınlar Kurulu tarafından FIAT’ın desteğiyle düzenlenen ‘Kadın Yardımcı Pilot Eğitimleri’, geçtiğimiz hafta sonu TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde tamamlandı.

Yaklaşık 900 kadın süpervizör ve TOSFED Yıldız Arama katılımcısının davet edildiği 3 grup halinde 250 katılımcı ile online eğitimler şeklinde devam eden proje, sonunda yapılan online sınavda başarılı olan 30 katılımcının uygulamalı eğitimi ile devam etti. eğitimlerden.

Orhan Avcıoğlu, Murat Bostancı, Dağhan Ünlüdoğan, Kaan Özşenler, Onur Vatansever, Burçin Korkmaz ve Şeref Akgün’ün antrenörlük yaptığı uygulamalı eğitim için TOSFED Körfez Hipodromu’nda ralli özel etabı oluşturuldu.

Bu aşamada yol notlarını yazan katılımcılar önce zaman kontrolü ve özel etap başlama/bitiş prosedürlerini uygulayarak yazdıkları notları okurlar. TOSFED Başkan Yardımcısı Nisa Ersoy ve TOSFED Kadın Komisyonu Başkanı Bahar Sunman’ın da katıldığı eğitim ile spora yeni co-pilot kazandırma yolunda değerli bir adım atıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu