Haber

İsveç Başbakanı Kristersson’dan skandal Kuran açıklaması!

Kristersson, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son günlerde ülkede artan Kuran-ı Kerim akınını takdirle karşıladı.

DEVLETLER TARAFINDAN DESTEKLENEN ÇEŞİTLİ DEzenformasyonlara MARUZ KALDIK

Kristersson, “İsveç’te Kuran’ın yakılmasına ilişkin eylemlerin sanki devlet eliyle yapıldığını gösteren yanlış bilgilerin yayıldığını” kaydetti. “Kur’an’a yönelik saldırılarla ilgili olarak sorumlu makamlarla diyalog içinde gelişmeleri yakından takip ettiğimizi söylüyoruz. İsveç’e zarar vermek amacıyla devletlerin desteklediği çeşitli dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz.”açıklamada kullanılmıştır.

‘BİZİ BÖLMEK İÇİN KURAN’A KARŞI İŞLEM YAPILMAKTADIR’

İsveç’in uluslararası konumunu kötüleştirmek için Kuran’ın İsveç’te yakıldığını savunan Kristersson, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bizi bölmek için Kuran’a karşı bir hareket yapılıyor. Son zamanlarda kutsal metinlerin yakılması, güvenlik politikamızı zorlaştıran unsurlarla örtüşüyor. Bu olaylar, ülkemize doğrudan zarar verme davetleriyle çarpıtılıyor. Dezenformasyon kampanyaları, Müslümanların durumunu daha da kötüleştiriyor. Yurtdışındaki İsveç vatandaşları ve şirketleri, ülke içindeki güvenliği zayıflatıyor, dolayısıyla terör saldırıları riskini artırıyor.”

İsveç İstihbarat Servisi’nden (SEPO) bugün yapılan açıklamada, İslam dünyasındaki son Kuran yakma provokasyonları ve protestolarının İskandinav ulusunun imajını olumsuz etkilediği ve ülkede “terör saldırısı alarm seviyesinin” yükseltildiği belirtildi. .

İsveç’te 20 Temmuz’da Irak asıllı Salwan Momika, Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde polis gözetiminde Kuran’ı ve Irak bayrağını çiğnedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu