Teknoloji

Google’da büyük grev… Çalışanlar işini bıraktı!

Londra’daki Google çalışanları işten çıkarmalar nedeniyle greve gitti. Yüzlerce Google çalışanı, işten çıkarmalarla ilgili anlaşmazlığın ardından Salı günü şirketin Londra ofislerinde yürüdü.

Ocak ayında, Google’ın ana şirketi Alphabet, 12.000 çalışanını veya küresel iş gücünün %6’sını işten çıkaracağını duyurdu.

Sendika, GOOGLE’ı Taslakları Yoksaymakla Suçladı

İngiltere’deki yüzlerce Google çalışanını üyesi sayan Unite sendikası, şirketin çalışanların endişelerini görmezden geldiğini söyledi.

Unite bölge müdürü Matt Whaley, bahisle ilgili yaptığı açıklamada. “Üyelerimiz net: Google’ın kötü olmamak için kendi tavsiyesini dinlemesi gerekiyor. Onlar ve Unite, Google çalışanlarına tam sendika temsili verene, istişare sürecine uygun şekilde dahil olana ve çalışanlarına saygılı ve saygılı davranana kadar geri adım atmayacaklar. hak ettikleri itibar.”söz konusu.

FIRSATLARIN KISALTILMASI TALEP EDİLDİ

Geçen ay, şirketin İsviçre’deki Zürih ofisindeki işçiler benzer bir greve gittiler ve çalışan temsilcileri, Google’ın işten çıkarmaları azaltma tekliflerini reddettiğini iddia etti, ancak Google’ın cevabı açıktı. Eleştirilere yanıt veren şirket;

“20 Ocak’ta belirttiğimiz gibi, iş gücümüzü dünya çapında yaklaşık 12.000 lokasyon azaltmak gibi zor bir karar aldık. Bunun çalışanlarımız için çok ağır bir dönem olduğunu biliyoruz.

Birleşik Krallık’ta, çok sayıda toplantı aracılığıyla çalışanlarımızla yapıcı bir şekilde etkileşim kuruyor ve onları dinliyoruz; İngiltere’deki tüm süreçlere ve yasal gerekliliklere bağlı kalarak bunları netleştirmek ve güncellemeleri mümkün olan en kısa sürede paylaşmak için çok çalışıyoruz. açıklamalarda bulundu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu