Haber

Vasseur, Ferrari takım direktörü olarak atandı

Formula 1 takımlarından Ferrari’de takım direktörlüğüne Fransız Frederic Vasseur’un atandığı bildirildi.

Ferrari’den yapılan açıklamada, motor yarışlarında 25 yıllık bir meslek sahibi olan Fransız mühendis Frederic Vasseur’ün 9 Ocak’tan itibaren İtalyan grubun işvereni olacağı belirtildi.

Ferrari İcra Kurulu Başkanı (CEO) Benedetto Vigna şunları söyledi: “Takım müdürümüz olarak Fred Vasseur’a sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Kariyeri boyunca mühendis olma deneyimiyle, sürücülerini ve takımlarını cesaretlendirmek için teknik güçlerini başarıyla birleştirdi. en iyisi Ferrari’nin sözlerini kullandığından emin olmak için onun liderliğine ihtiyacımız var.

54 yaşındaki Vasseur, “Ferrari’nin yönetimini takım patronu olarak devraldığım için çok mutlu ve onurluyum. Her zaman motor sporlarına tutkusu olan biri olarak, Ferrari benim için her zaman yarışın zirvesini temsil etti.” yorumunu yaptı.

2017’den beri Sauber-Alfa Romeo takımının başında bulunan Vasseur, 2016’da Renault’nun Formula 1 takımının başına geçmişti.

Vasseur, Formula 1’de genç yetenekleri keşfetmesiyle tanınır.

Ferrari grubu, 29 Kasım’da Ocak 2019’dan beri görevde olan takım menajeri Mattia Binotto’nun yıl başında bu görevi bırakacağını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu