Haber

Vanlı ailelerin evlat edinme nöbeti 59. haftasında

Vanlı ailelerin evlat edinme nöbeti 59. haftasında

Vanlı anne: “Bizi korkutmak için çocuklarımızın ölülerini paylaşıyorlar”

VAN – Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, çocuklarını alana kadar çabalarını sürdüreceklerini söyledi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 59 haftalık süreçten bu yana parti il ​​başkanlık binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Farklı tarihlerde oğulları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve sayıları 34’e ulaşan aileler, ellerinde pankartlarla il başkanlık binası önünde oturarak HDP ve PKK aleyhinde sloganlar attı.

“Bizi böyle yıldıramazlar”

Bitlis’te oğlu terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan Saliha Mert, 9 yıldır oğlundan farklı olduğunu belirtti. HDP’lilerin oğlunun ölümünü kendisiyle paylaştığını ifade eden Mert, “Bizi sindirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Çocuklarımızın ölümüne ortak oluyorlar. Kazanana kadar buradan ayrılmayacağız. Her zamanki gibi yalan söylüyorlar.” Çocuklarımızın katili HDP’dir. Onlar olmasaydı çocuklarımız dağlarda ne yapardı?”

Ölene kadar haklı çabalarını sürdüreceklerini ifade eden Mert, çocuklarını kurtaramayana kadar eylemlerine devam edeceklerini kaydetti.

karesihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu