Haber

Sosyal Medyada Seccade Tartışması: Kim Ne Dedi?

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iftar yemeğinin ardından çektiği fotoğrafta ayakkabıyla seccadeye basması sosyal medyada tartışma yarattı. Hükümet üyeleri ve yandaşları Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Kılıçdaroğlu, seccadeyi görmediğini ve çok üzüldüğünü ifade etti. Kılıçdaroğlu’na çok sayıda destek mesajı geldi.

Detaylar burada…

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte seccade üzerinde ayakkabılarıyla fotoğraf çektirirken sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, “Ayakkabınızla bastığınız yer, Müslümanların secde ederken kullandıkları seccadedir” dedi.

Bundan sonra Kılıçdaroğlu iktidara yakın isimlerin ve trollerin hedefi oldu?

Bunun üzerine CHP’li gazeteci İsmail Saymaz aracılığıyla açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

‘Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin koşuşturması nedeniyle yerdeki seccade fark edilemedi. Bu tür durumlar karşısındaki duyarlılığı herkes tarafından bilinen değerli Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın ortaya çıkan bu talihsiz durumdan dolayı çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz.

Kılıçdaroğlu: “Seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm”

Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından seccade tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, ‘Kusura bakmayın seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm’, ‘Milletim başta olmak üzere dünyada kimsenin canını yakmak istemiyorum. Buradan istismarcıları ve kullandıkları propaganda aygıtlarını milletimizin vicdanına bırakıyorum.

İftar yemeğine katılan eski Adalet Bakanı Müftüoğlu: “Eleştiri sağduyudan uzaktır”

İstanbul Platformu’nun dün akşam düzenlediği iftar yemeğine Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, sosyal medya hesabından tartışmaya açıklık getirdi.

Müftüoğlu, fotoğrafın iftar yemeğinin ardından restoran müdürünün odasında ve kalabalık bir ortamda çekildiğini belirtti. Kalabalığın yol açtığı dikkatsizlik, söz konusu fotoğraflara da yansıdı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun haksız eleştirisi sağduyudan uzak ve haksızdır. Siyasetin bu kadar acımasız, anlayışsız ve suçlayıcı bir dille yürütülmesi hepimizi yordu. Bu gerçeği kamuoyu ile paylaşmak boynumun borcudur.terimleri kullandı.

Seccade fotoğrafına sosyal medyada yapılan eleştirilere yoğun tepki var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu