Haber

Muğla Büyükşehir Özel Sporcuları İl Şampiyonu Oldu

Muğla’da düzenlenen özel sporcular erkekler atletizm şampiyonasında küçükler bölümünde Muğla Büyükşehir Belediyesi özel sporcuları 6 şampiyonluk kazandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcuları okçuluktan masa tenisine, satrançtan hentbola birçok spor dalında başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Son olarak Muğla’da özel sporcular atletizm il şampiyonası düzenlendi. İller Şampiyonası’na Bodrum, Fethiye, Menteşe, Marmaris ve Köyceğiz ilçeleri katılırken, yarışmaya Zihinsel, Zayıf ve Otizm kategorilerinde (Kadın-Erkek) 46 özel sporcu katıldı.

6 Birincilik 3 İkincilik Kazınmış

Şampiyonaya Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren atletizm branşının özel sporcuları da katıldı. Muğla’da 100 metre 200 metrede 2010 doğumlu İlkay Yılmaz, 100 metre 200 metrede Muğla’da 2011 doğumlu Çağla Mina Altın birinci oldu. 2013 doğumlu Yunus Sarıoğlu, 100 metre ve 200 metrede Muğla birincisi oldu.

Özel sporcular atletizm il şampiyonasında 2010 doğumlu İsmail Görkem Özcan ve 2013 doğumlu Doruk Acar küçük 100 metrede il ikincisi oldular. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren atletizm branşı özel sporcuları il şampiyonasında toplam 6 birincilik ve 3 ikincilik elde etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cayirova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu