Teknoloji

Mark Zuckerberg iddialı: Threads iki yılda 1 milyar kullanıcıya ulaşacak

Meta yakın zamanda Android ve iOS kullanıcıları için merakla beklenen yeni platformu Threads’i piyasaya sürdü.

24 saatte 70 milyon kullanıcı sayısını aşarak rekor kıran ve ardından 100 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, son haftalarda giderek daha fazla kullanıcı kaybetmeye başladı.

Threads, kullanıma sunulduğu ilk günlerde Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısının beşte birine sahip olsa da son günlerde bu sayı yüzde 20 oranında azaldı. Platform açıldığında kayıt olan 10 kişiden 7’si bir daha geri dönmedi.

Mark Zuckerberg iddialı

Threads CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın şu anki aylık aktif kullanıcı sayısının 100 milyonun biraz altında olduğunu belirtti.

Zuckerberg ayrıca uygulamanın önümüzdeki iki yıl içinde 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasının muhtemel olduğunu iddia etti.

Yeni özellikler de işe yaramadı

Threads’in yakın zamanda duyurduğu yeni özellikler, platformdaki kullanıcı sayısını pek etkilemiş gibi görünmüyor.

Threads web uygulaması geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunuldu. Dijital analiz firması Benzerweb’e göre bu dönemde web sitesi üzerinden platforma gelen trafikteki artış dünya genelinde yalnızca yüzde 3 oldu.

Mobil istihbarat firması Sensor Tower, bu ayın başlarında Threads’teki günlük aktif kullanıcı sayısının platformun lansmanından bu yana yüzde 80’in üzerinde düştüğünü ve uygulamayı yalnızca 8 milyon günlük kullanıcının kullandığını söyledi.

Meta’nın sahibi olduğu uygulama, daha fazla kullanıcı çekmek için yeni özellikleri test etmeye ve sunmaya devam ediyor.

sarkislaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu