Ekonomi

İzmir’de Esnaf İptal Edilen S Plaka İhalesi Nedeniyle Mağdur Olduğunu İddia Etti

İzmir’de bir grup esnaf, iptal edilen “S plakalı” ihalesi nedeniyle mağdur olduklarını iddia etti.

Kemeraltı Çarşı’daki İzmir Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanan grup, “S plakama dokunmayın” ve “Plakamızı alarak 3 yıl kira teklifi hakarettir” yazılı pankartlar açtı.

Grup adına açıklama yapan Barış Akarca, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında açtığı S plaka ihalesini alıp çalışmalara başladıklarını hatırlattı.

Danıştay’ın “Meclis kararı olmadan hatalı ihale yapıldığı” gerekçesiyle servis plakalarını iptal ettiğini belirten Akarca, şöyle konuştu:

“Belediye bize diyor ki, ‘Danıştay iptal etti, biz kararı uygulayacağız, plakaları getireceğiz veya ihale bedeli olarak 3 yıllığına plakaları size kiralayalım.’ Bizi düşünmüyorlar, evimizi ve çocuklarımızın altınlarını satarak bu plakaları zor şartlarda aldık. Belediyenin kira teklifini kabul etmeyeceğiz. “Ev aldık, belediye bize ‘buna kiracı olun’ diyor” ev’. Plakamızı alıp geçimimizi o plakadan kazanmak istiyoruz.”

Mehmet Can Dağdeviren, 2021 yılında ihale bedeli olarak 400 bin lira ve KDV ödeyerek plakaları satın aldıklarını belirterek, “Plakanın bugün değeri 4 milyon lira. Mağdur etmeyeceğinin sözünü veren belediye,” dedi. bugün bize diyor ki, ‘Size 400 bin lira vereceğiz, size veda edeceğiz.’ Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

habertalas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu