Teknoloji

Haziran’da çıkacak PC oyunları: #2

 
Bu, Haziran ayında çıkacak PC oyunları listemizin devamı: # 1.
 
– Mythrealm (1 Haziran: aksiyon, rol yapma, macera)
 
 
Delta Image Games tarafından geliştirilen ve aynı ekip tarafından yayınlanan Mythrealm, 1 Haziran’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Çizgi film tarzı grafikler ve sanat tarzı ile karşımıza çıkacak olan bu aksiyon rol yapma oyununda karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyunda farklı bölgelere ilerleyebileceğiz, bu bölgeleri keşfedebileceğiz ve karşımıza çıkan düşmanları ve yaratıkları yenmeye çalışacağız.
Üçüncü şahıs kamera bakış açısıyla sunulacak olan bu oyunda bir kadın karakteri kontrol ediyoruz, bu karakter ile şiddet içeren alanlarda gerçek anlamda ilerleme kaydedebiliyor ve çeşitli platform zorluklarını aşmaya çalışıyoruz. Oyunda farklı bölgelere ilerleyebiliyorsunuz ve bu bölgelerin her birinin kendine has yapısı, zorlukları ve teması bulunuyor. Oyun ayrıca bu bölgelerdeki çeşitli platform zorluklarını ve bulmacaları içerir. Dolayısıyla bunların üstesinden gelmek ve bu bulmacaları çözmek tamamen bizim işimiz.
Bir kaos diyarında bulunduğumuz bu yapımda çeşitli büyülü güçler de yer alıyor. Bu yüzden farklı güçlere ve yapılara sahip çeşitli düşmanlarla karşılaşıyoruz ve bu düşmanları yenmek için sahip olduğumuz kılıçları, silahları ve büyüleri kullanıyoruz. Oyunda hayatta kalmaya çalışırken ise bu kadın karakteri geliştirmeye başlıyoruz, onun çeşitli yeteneklerini yükseltebiliyor ve yeni yeteneklerin kilidini açabiliyoruz. Çeşitli yeteneklerle birleştiğinde, daha güçlü düşmanları kolayca yenebilir ve ardından farklı alanlara gerçek geçişler yapabiliriz.
 
 
Kasım ve çatışmanın hakim olduğu bu topraklarda yer altı alanlarına girebilir, bu yer altı alanlarını keşfedebilir, bu yer altı alanlarındaki canlıları ortadan kaldırabilir ve onları diskete getirebiliriz. Oyunda çeşitli gizemleri keşfetmeye çalışırken bir yandan da bu karanlık atmosferde yolumuzu bulmaya çalışıyor, düşmanlara farklı yönlerden yaklaşabiliyor ve çeşitli eylemlere dahil olabiliyoruz. Kadim yaratıklar ve kadim unsurların yer aldığı bu yapımda aksiyon ve rol yapma unsurlarına çokça rastlanıyor ve oyunun türü de bu.
Aksiyon öğeleri ve rol yapma öğelerinin yer aldığı bu yapımda elbette farklı düşmanlarla karşılaşabiliyor ve bu düşmanlara karşı farklı silahlar kullanıp aksiyona geçebiliyoruz. Farklı hareket ve el becerisi sergileyebildiğimiz bu yapımda her canlıya veya düşmana karşı farklı silahlar kullanabiliyor ve bu silahları istediğimiz gibi seçebiliyoruz. Kılıç, kalkan ve daha fazlasını istediğimiz gibi alabiliyoruz ve ayrıca çeşitli sihirli eşyalar da kullanabiliyoruz.
 
 
Oyunda yer aldığımız süre boyunca solu ve sağı keşfedebilir, sağda ve solda çeşitli gizemleri ortaya çıkarabilir ve bu gizemlerle çeşitli ödüllere ve silahlara sahip olabiliriz. Çevreyi keşfettikçe daha çok hikaye kırıntılarının ortaya çıktığını görebiliriz ve bu bağlamda bu hikayenin bize ne anlatıldığını öğrenebiliriz. Oyun, kaosun ve çatışmanın yeniden hakim olduğu bir dünyada geçiyor ve diğer boyutlara hatasız geçebiliyoruz. Diğer boyutlarda neler olup bittiğini ve burada neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz ve bu oyunu tek oyunculu bir deneyimle bitirmeye çalışıyoruz.
Oyunda bir yeraltı dünyasındasınız ve biz bu yeraltı dünyasından çıkmaya çalışıyoruz. Kendimizi daha önce hiç görmediğimiz ve bilmediğimiz bir yerde uyanırken buluyor ve bir an önce buradan çıkış yolunu bulmaya çalışıyoruz. Oyunda her zaman farklı düşmanlarla karşılaşabiliyoruz ve onları yenmek için elimizdeki silahları kullanabiliyoruz. Bu yer altı dünyası daha çok zindan tarzında karşımıza çıkıyor ve biz oraları keşfedip içindeki düşmanları yok ederek temizlemeye çalışıyoruz. Oyunda uyandığımızda buranın nasıl bir yer olduğunu öğrenmek için etrafı keşfetmeye başlamamız adettendir ve keşif sırasında çeşitli zorluklar ve bulmacalarla karşılaşabiliriz.
 
 
Dünyayı bu kaostan kurtaracak güce sahip olduğumuz bu yapımda, yakın dövüş saldırılarından uzun menzilli baskınlara kadar pek çok farklı türde silahı alabiliyor ve bunlarla çeşitli aksiyonlara geçebiliyoruz. Oyunda tek elle veya iki elle çeşitli silahları alıp, düşmanlara karşı sihirli oklar atabiliyor ve diğer büyülerle menzilli baskınlara geçebiliyoruz. Doğal olarak oyunda farklı saldırı stilleri var ve bu saldırı stillerinin ortasından geçerek düşmanlara istediğimizi uygulayabiliyoruz.
Kendimizi kılıç ve kalkanlarla savunup sonra saldırabileceğimiz bu yapımda kullanabileceğiniz ve işimize yarayabilecek birçok silah türü bulunuyor. Elbette bu tür silahları her türlü düşmana karşı kullanabiliriz ve bu tür silahlar arasında farklı şekillerde geçiş yapabiliriz. Bu yapımda ailemizde istediğimiz silahı alabilir, çevreyi keşfederek yeni silahlar alabilir ve daha fazlasını bulabiliriz. Öte yandan, üstesinden gelinmesi gereken çeşitli platform zorlukları ve ölümcül tuzaklar var. Bu tuzakları aşmak için elbette öncelikle o tuzağın nerede olduğunu tespit etmemiz ve o tuzağın nasıl bir hareketliliğe sahip olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Daha sonra bu tuzağı aşmak için gerekli saldırıları yapabilir ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğuna bağlı olarak oyun içinde zıplayabilir, yuvarlanabilir, tırmanabilir ve daha fazlasını yapabilir ve bu tuzakları aşabiliriz.
 
 
Oyunda kontrol ettiğimiz karakter ile elbette farklı hareketler sergileyebiliyoruz ve bu karakter ile istediğimiz zaman zıplayabiliyor, gerçeklerden sağa sola kaçabiliyor, takla atabiliyor, olması gereken noktalara tırmanabiliyoruz. hatasız tırmandı ve daha fazlası. Bu hareketlilik yeteneklerine sahip karakterle birlikte savrulduğumuz bu yolda farklı tuzakları aşmaya çalışıyoruz ve bu tuzakların gerekliliğine göre kendi marifetlerimizi geliştirebiliyoruz. Oyunda bu tuzakların üstesinden gelirken bir yandan da çeşitli düşmanlara karşı kendimizi savunuyoruz ve bu düşmanları istediğimiz formda yenebiliyoruz. Hem yakın dövüş, menzilli hem de büyülü güçlerle, bu düşmanları istediğimiz zaman ve kendi tarzımızla yenebilir ve yok edebiliriz. Bu şekilde, bu dünyayı tamamen temiz hale getirmeye çalışıyoruz.
 
 
Aksiyon ve rol yapma ögelerinin yer aldığı bu yapımda geniş bir macera bizleri bekliyor. Oyun, 1 Haziran’da biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk aşamada oyunun erken erişim versiyonu ile birlikte çıkması planlanıyor. Bu nedenle oyunun bu erken erişim sürümünde çeşitli kusurlar ve eksiklikler olabilir. Bu sorunlara bağlı olarak, erken erişim sürümünü oynayabilir veya tam sürümü bekleyebilirsiniz.
Tabii ki bu süreçte oyunu dilediğiniz gibi istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilir ya da tam sürümün çıkış tarihinden haberdar olabilirsiniz. Oyun şu anda Steam sayfasında ve buradan istek listenize ekleyebilirsiniz.
 
– Tiny Thor (5 Haziran: platform oyunu, yapboz, macera)
 
 
Asylum Square tarafından geliştirilen ve Gameforge 4D GmbH tarafından yayınlanan platform, bulmaca, macera oyunu Tiny Thor 5 Haziran’da geliyor. Eski tarz grafiklere yani retro tarzı grafiklere sahip bu yapımda güçlü platform ögeleri, ilginç bulmacalar ve dahası bizleri bekliyor. Oyunda Thor karakterini kontrol ediyoruz ve bu karakter ile farklı bölgelere adım atabiliyoruz. Bu adımı attığımız alanları keşfedebiliyoruz ve aynı zamanda karşımıza çıkan düşmanları da alt etmeye çalışıyoruz.
Eski stil grafik stili
16 bit grafiklere sahip olan bu yapımda küçük Thor karakterinin kontrolünü elimize alıp elimizde çekiçle bu maceranın içinde yer alabiliyoruz. Oyunda geniş bir maceraya atılıyoruz, bu macera ile birlikte çeşitli düşmanlar karşımıza çıkabiliyor ve düşmanları yenmek tamamen bizim işimiz. Oyun, İskandinav mitolojilerinden çeşitli bölgeler ve hikayeler içeriyor. Bu açıklamalarla birlikte oyunda farklı bölümlere geçilebiliyor ve bu oyunda Asgard krallığından esinlenmeler de bulunuyor.
 
 
Oyunda bir yandan çekicimizin gücünü açığa çıkarmaya çalışırken diğer yandan da farklı zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Farklı sorunlar ve platform zorluklarıyla karşılaşabileceğimiz bu yapımda her bölgenin kendine has yapısı, teması ve zorlukları bulunuyor. Oyunda sadece bulmacaları ve platform zorluklarını aşmaya çalışmıyoruz aynı zamanda önümüze çıkan düşmanları da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz ve elimizdeki çekici düşmanları sektirerek topluca yok edebiliyoruz. Elimizdekileri ne kadar etkin ve aktif kullanırsak, o kadar hızlı ilerleyebilir ve hakikat adımımızı başka bir bölgeye o kadar hızlı atabiliriz.
Sahip olduğumuz cazibeleri zıplatabiliriz
Oyunda arka planda bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kapsamında sahip olduğumuz güçleri ortaya çıkarmaya çalışıyor ve bu amaç doğrultusunda ilerlemeye başlıyoruz. Eski moda bir grafik yapıya ve ilginç bulmacalara sahip olan bu yapımda efsanevi küçük yaratıklar var. Bu efsanevi küçük yaratıkları ortadan kaldırmak için, onları çekici bir hızla fırlatabilir ve bu çekiciliği düşmanların üzerinden sektirebiliriz. İncelikle fırlatırken doğruyu istediğimiz yöne hatasız atabiliyor, hızını ve yoğunluğunu bu şekilde ayarlayabiliyoruz. Yemi attıktan sonra bir mola verilir ve son güç bittiğinde yemi tekrar geri alabiliriz.
 
 
Oyunda farklı bölgelere geçiyoruz ve bu bölgeleri keşfedebiliyoruz. Öte yandan, her bölgenin kendi zorlukları ve tuzakları vardır. Bunları aşmak için öncelikle o bölgeye hareket etmeleri ve bölgede ne tür tehlikeler olduğunu görmeleri gerekiyor. Tabi bu tehlikelerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu görmek için o tehlikeye doğru yaklaşmak ve nasıl bir hareketliliğe sahip olduğunu öğrendikten sonra hatasız bir atılım yapmak gerekiyor.
Oyunda bu zorlukların ortasında farklı sıralamalar bulunuyor. İlerlemeye devam ederken anlık olarak yanlış tuşlara basmamızı gerektiren aksiyon alanları da bulunuyor. Örneğin bir yerden hatasız bir şekilde aşağı doğru kayarken peşimizden bir çok kaya gelebilir ve biz bu kayaların üzerine gerçek zamanlı ve isabetli bir şekilde atlamamız gerekir. Kayaların üzerine atladıktan sonra karşımıza bir boşluk çıkıyor. Bu boşluktan tam zamanında atlayarak karşı tarafa geçebiliriz. Başka bir deyişle, oyunda doğru zamanda gerçek düğmeye basmamız gereken anlar olabilir ve burada çok hızlı düşünmemiz – saldırmamız gerekir.
Oyunda işveren savaşları var
 
 
Tiny Thor’da alışılagelmiş düşmanların yanı sıra öte yandan işveren savaşları da bulunuyor. Elbette bu işveren savaşları çetin ve birçok işverenin bu oyunun içinde olduğunu söyleyebilirim. Oyundaki her işverenin kendi yetenekleri, becerileri ve farklı baskın stilleri vardır. Her şeyden önce, bu işverenlerin hangi hareket kabiliyetine ve saldırı stillerine sahip olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Daha sonra yapacağımız saldırıları gerçek zamanlı ve gerçek zamanlı yapmamız gerekiyor. Ayrıca biliyorsunuz ki işverenleri yenmek için onlara karşı bir süre mücadele etmek ve her şeyi gerçek zamanlı yapmak zorundayız.
Örneğin oyunda bir ahtapot işveren savaşı var. Bu ahtapotu yenmek için öncelikle nasıl bir saldırı tarzına sahip olduğunu öğrenmeliyiz ve bunu öğrendikten sonra sıçramamızı – hareketimizi doğru şekilde yapmalıyız. Ahtapotun iki yanından gelen çeşitli pençeleri var ve bu pençelerden gerçek zamanlı zıplayarak kurtulabiliyoruz ve aynı zamanda çekicimizi bu pençelere doğru bir şekilde atıp tam ortasında sekmesini sağlayabiliyoruz. Sağdan ve soldan gelen bu ahtapot kollarından kurtulmak için çekicimize atabiliyor ve sonunda kolları ortaya geldikten sonra zamanla ortadan da sıçrayabiliyoruz ve ahtapot tepeden gerçek gibi görünmeye başlıyor. Tepeden baktığımızda hızlı bir şekilde göze çarparak zarar verebiliyoruz. Bu durumda, her işverenin farklı zayıf noktaları vardır ve gerçek sağanakları gerçek zamanlı olarak vurmamız gerekir.
Yeni hileler açabiliriz
 
 
Oyunda küçük Thor karakterini kontrol ediyoruz ve bu karakterle birlikte harika bir maceraya atılıyoruz. Oyunda elimizdeki ünlü çekici düşmanları yenip ortadan kaldırmak için kullanabiliyoruz ve çekicin gücünden sonuna kadar faydalanabiliyoruz. Oyunda farklı yetenekler var, ileride bu yeteneklerin kilidini açabiliyoruz ve bu yetenekler sayesinde düşmanların karşısına daha hızlı çıkabiliyoruz. Oyunda farklı bölümler ve bölgeler bulunuyor. Buralara geçiş yaparak hem buradaki zorlukları keşfedebilir hem de ortadan kaldırabiliriz. Geliştirici ekibe göre oyunda 30’dan fazla bölüm bulunuyor ve bu bölümlerin her birinin kendine has dinamikleri bulunuyor.
Yine, bu bölgelerin her birinin kendi mekaniği, güçlü aksiyon anları ve platform oluşturma zorlukları vardır. Tabi bunları aşmak için öncelikle o bölgeyi doğru bir şekilde keşfetmemiz ve etrafa bir göz atmamız gerekiyor. Öte yandan yukarıda da belirttiğim gibi çeşitli işveren savaşları var. Bu işverenleri yenmek oldukça güç olabilir. Oyunda her işverenin kendine has animasyonu, raid tarzı ve yapısı bulunuyor. Bu nedenle öncelikle bu işverenlerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenmek ve baskın stillerini öğrendikten sonra doğruluk düğmelerine basarak onu yenmek eylemlerimizin arasında yer alıyor.
 
 
Tiny Thor’da elimizde zıplayan bir yem tutuyoruz ve onunla gerçek çekicimizi yukarıdan aşağıya veya sağa sola istediğimiz şekilde fırlatıp sektirebiliyoruz. Çekiç her zaman sektiği için aslında sektirmek çok değerlidir. Yani toplu halde üzerimize gelen düşmanları alt etmek için vardığımız yere kadar zıplayabilirsek, bu çekiç düşmanları teker teker yenecektir. Bu nedenle tılsımı doğru bir şekilde atmamız çok önemlidir.
 
 
Öte yandan yukarıda da belirttiğim gibi oyunda çeşitli bulmaca mücadeleleri var ve oyundaki ilerlememizin anahtarı olan bu bulmacaları çözmek adettendir. Öte yandan oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, oyundan çıktıkça bildirim alabilirsiniz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız ve aksiyon ve platform mücadelelerine dalmak istiyorsanız, bu oyuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
Ayrıca Steam sayfasında şu anda oyunun demo versiyonu bulunuyor. Bu demo sürümünü ücretsiz olarak indirerek oyunun bir bölümünü oynayabilir ve temel yapısını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu demo versiyonu sayesinde oyunu satın almamaya karar verebilirsiniz.
 
– Gece (7 Haziran: aksiyon, macera, platform oyunu)
 
 
Sunnyside Games tarafından geliştirilen ve Dear Villagers, Edigger tarafından yayınlanan aksiyon-macera platform oyunu Nocturnal, 7 Haziran’da geliyor. Bu yandan görünüşlü platform oyununda çok çeşitli macera ve aksiyon unsurları bizi bekliyor. Karanlık bir atmosfer içeren aydınlatmanın kaba kuvvetle üzerimize yansıdığı yapımda bir karakteri kontrol ediyoruz ve bu karakterle karşımıza çıkan düşmanları ve platform zorluklarını aşmaya çalışıyoruz.
Farklı bölgelere ilerleyebildiğimiz ve farklı yerlere ilerleyebildiğimiz yapımda karakterimizin kendisine ait çeşitli beceri ve yetenekleri bulunmaktadır. Bu yetenek ve el becerimiz ile karşımıza çıkan düşmanları hızlı bir şekilde ortadan kaldırabiliyor ve estetik vuruşlarla onları yok edebiliyoruz. Oyunda farklı tipte düşmanlarla karşılaşıyoruz ve düşman tiplerini kesip biçebiliyoruz. Ne kadar çok düşman yenersek o kadar hızlı diğer bölgelere hatasız geçebiliyor ve hikayeye kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.
 
 
Oyunda her düşmanın kendine has farklı saldırı stilleri ve yapıları bulunuyor. Bu nedenle, onlara nasıl saldırılacağını öğrenmek ve hangi saldırı stillerine sahip olduklarını bilmek çok önemlidir. Bu sayede onların saldırı tarzlarını bilir, ona göre hareket eder ve kendimizi savunuruz. Oyunda düşman baskınlarından kaçma, sağa sola hareket etme, çok hızlı hareket etme, zıplama ve daha birçok beceriye sahibiz ve bu yetenekler ile başımızın çaresine bakabiliyoruz.
Karanlık bir atmosfer bizi bekliyor
Nocturnal oyununda ilerlediğimiz her bölgenin kendine has teması, yapısı ve atmosferi bulunuyor. Bu atmosferleri keşfederek, yeni yerlere gerçek ilerlememizin daha heyecan verici olduğunu görebilir ve bu yerlere hatasız bir şekilde doğrudan koşabiliriz. Oyunda çoğunlukla sisle kaplı ve karanlıkla dolu ortamlara geçebiliyoruz ve ışık kaynağını bulmaya çalışıyoruz. Oyunda geliştirici grubun bizlere sunduğu çeşitli iç alanlar da bulunuyor. Bu kapalı alanları ortaya çıkarmak için çevreyi keşfetmeye çalışıyoruz ve çevreyi keşfettikçe bu yerleri ortaya çıkarabiliyoruz. Tabii ki kapalı yerler gözle görülür şekilde görünmüyor, bu yüzden çevreyi keşfetmek, çevreyi analiz etmek, sağa sola koşup zıplamak çok değerli.
 
 
Oyunda yeni bölgelere geçiş yaptıktan sonra farklı silahlar alabiliyor ve kendimizi güçlendirecek eşyalar bulabiliyoruz. Bu nedenle oyundaki keşif konusu oldukça değerlidir. Yukarıda da belirttiğim gibi kapalı alanlara geçişle birlikte farklı unsurları elimize alıp kendimizi daha güçlü bir konuma getirebiliriz. Oyunda arka planda bir hikaye anlatılıyor ancak bu hikayenin ne kadar ilgi çekici olduğu tartışılır. Bu nedenle bu oyunlar platform unsurları ve aksiyon unsurları ile bir arada oynanabilmekte ve oyuncular bu yapımlardan genel olarak düşmanları alt etmekle beraber keyif almaktadırlar. Ancak bu tarz oyunlarda keyifli hikaye ile birlikte eğlencenin dozu daha da artıyor. Ve bunun gibi oyunlardan daha keyifli hikaye anlatımları bekliyoruz.
Doğduğumuz toprakları sisten arındırmaya çalışıyoruz.
Oyunda bir karakteri kontrol ediyoruz ve bu karakter ile birlikte doğduğumuz adaya giden gerçek yola çıkıyoruz. Doğduğumuz köy ve bölgenin sisle kaplı olduğunu görürüz ve buraların neden bu halde olduğunu araştırmaya başlarız. Oyunda gizemli bir hikaye var ve bu gizemi ortaya çıkarmak için çevreyi keşfetmeye başlıyoruz ve bu bağlamda karşımıza çıkan çeşitli düşmanları ve tehlikeleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sahip olduğumuz beceri ve marifetlerle bu düşmanları yenebilir ve kolayca alt etmeye başlarız.
 
 
Arka plandaki sırları ortaya çıkarabileceğimiz ve kapalı noktaları keşfedebileceğimiz yapımda asıl amacımız adayı karanlıktan kurtarmak olacak. Bu hedef doğrultusunda ilerleyeceğiz, farklı coğrafyalarda somut adımlar atabileceğiz ve karşı karşıya olduğumuz tehlikeleri bertaraf edebileceğiz.
Alevlerle karanlığı aydınlatabileceğiz
Oyunda farklı yeteneklerimiz olacak ve bu yeteneklerle birlikte karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Oyunda kendimize göre bir alev marifetimiz olacak ve bu alev ile üzerimize çöken karanlığı ortadan kaldırıp alevlerle aydınlığı aydınlığa çıkarabileceğiz. Kendimizi her zaman karanlık bir atmosferde hissedebildiğimiz ve karanlık atmosferi ortadan kaldırabildiğimiz imalatta, etrafımızdaki karanlığı ortadan kaldırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya başlayacağız ve bu yolculukta ateş bizim arkadaşımız olacak. Bu nedenle etrafımızdaki ateşi asla kaçırmayacağız ve karanlığa yanlış yoldan gideceğiz.
 
 
Doğduğumuz bölgeyi kurtarmak ve buradaki sisi kaldırmak için çeşitli büyüler kullanabileceğiz ve bu büyüler sayesinde farklı bölgelere hatasız geçebileceğiz. Her bölgeyi ayrı ayrı aydınlatabileceğiz ve alevlerle bu ışıltıyı büyütebileceğiz. Farklı görseller arasında gezinebileceğimiz ve hatasız yeni yerlere gidebileceğimiz yapımda alevi kullanarak düşmanları öldürebileceğiz ve ima edilen güçleri ortaya çıkarabileceğiz. Öte yandan oyunda dinamik hava koşulları olacak ve bu hava koşulları ile birlikte hem gece hem de gündüz birlikte ilerlemeye başlayacak bu sayede oyunu farklı zaman dilimlerinde deneyimleyebileceğiz.
Oyunda kendi karakterimizi geliştirip farklı yetenek ve becerileri güçlendirebileceğiz. Bunu yapmak için çevreyi keşfetmeli ve önümüze çıkan tehlikeleri ortadan kaldırmalıyız. Oyunda ne kadar çok yer keşfedersek ve gizli yeri ne kadar çok ortaya çıkarırsak, karakterimizi o kadar güçlendirebilecek ve istatistiksel olarak güçlenebileceğiz. Bu sayede karşımıza çıkan daha güçlü düşmanları da kolayca ortadan kaldırabileceğiz. Oyunda çeşitli heykeller karşımıza çıkacak ve bu heykeller sayesinde hem yeteneklerimizi hem de gücümüzü artırabileceğiz.
 
 
Özetlemek gerekirse oyun içerisinde bir karakteri kontrol edeceğiz. Bu karakterle birlikte, doğduğumuz alemlere adım atabileceğiz. Doğduğumuz bölgeye doğru ilerledikçe buranın sis ve karanlıkla kaplı olduğunu görebileceğiz ve bu karanlığı ortadan kaldırmak için çalışmalara başlayabileceğiz. Ateşle birlikte bu karanlığın yarattığı alanları aydınlatmak için ateşle ittifak kurabileceğiz ve elimizdeki ateşle birlikte farklı alanlara gerçek adımlar atabileceğiz. Adım attıkça bu ateşle buraları birlikte aydınlatıp, doğduğumuz toprakları yeniden gün ışığına çıkarabileceğiz. Oyunda bu amaç doğrultusunda yer alacağız ve farklı bölgelere hatasız ilerleyerek buradaki tehlikeleri ortadan kaldırabileceğiz. Elbette sisle birlikte farklı tipte düşmanlar da karşımıza çıkacak ve bu düşmanları ortadan kaldırmak bizim işimiz olacak.
Aksiyon ve platform ögelerini bünyesinde barındıran Nocturnal, 7 Haziran’da oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Bu oyunları seviyorsanız bu yapımlara göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
 
– Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer (1 Haziran: retro, nişancı, aksiyon)
 
 
Big Z Studios tarafından geliştirilen ve No More Robots tarafından yayınlanan retro nişancı aksiyon oyunu Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer 1 Haziran’da geliyor. Retro tarzı eski grafik stiline sahip olan bu yapımda nişancılık ve aksiyon unsurları ön plana çıkıyor. Geliştirici ekibe göre eski retro tarzı oyunlara emsal olarak karşımıza çıkacak olan bu yapım, uzun zaman önce geliştirilmiş ancak şu sıralar gün yüzüne çıkmış bir proje. Bu yapımda da göreceğiniz gibi her zaman düşmanlar olacak, biz elimizdeki silahlarla düşmanları yenmek için hareket edeceğiz ve elimizdeki silahları her zaman ateşleyebileceğiz.
Oyunda farklı bölgelere hatasız adım atabilecek, bu bölgeleri keşfedebilecek ve her bölgenin kendine has yapısı ve teması olacak. Bu alanlara ilerleyerek hatasız yeni adımlar atmaya çalışacağız ve bu arada önümüze çıkan düşmanları ve düşman kümelerini yenmeye çalışacağız. Oyunda farklı düşman türleri olacak ve düşmanların her birinin kendine has özellikleri ve becerileri olacak. Bu nedenle, karakterimizin suratından ve el becerisinden yararlanarak onların atışlarından kaçınmaya ve baskınlarından korunmaya çalışacağız.
Kapsamlı bir silah kütüphanesi içerir
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz geniş bir silah kütüphanesi olacak. Bu silah kütüphanesi sayesinde farklı silahları ele geçirip düşmanlara uygulayabileceğiz. Oyunda füze fırlatıcılardan bıçak fırlatıcılara, çift tabancalardan yakın dövüş silahlarına kadar pek çok farklı silah türü olacak ve bu silah türlerinden herhangi birini alıp düşmanlara karşı kullanabileceğiz. Bu tarz silahlar ile toplu halde alan hasarlı bombalar atarak düşmanları ortadan kaldırabileceğiz ve bıçak, tabanca gibi tek silahlarla düşmanları hep birlikte ortadan kaldırabileceğiz. Bu silah türlerinin her birinin kendine has animasyonları ve atış biçimleri bulunuyor.
Tabii ki oyunun güçlü yönlerinde ilerlerken ve düşmanları ortadan kaldırırken arka planda çeşitli müzikler oluyor ve bu müziğin bize katkısı büyük. Bu müzikler sayesinde oyuna hızlı bir şekilde adapte olabilir ve bu formda kendimizi oyuna kaptırabiliriz. Bu tarz oyunlarda fondaki müzik oldukça değerlidir. Müziğin sahne ile uyumu gerçekten çok değerli çünkü bu tarz oyunlarda fonda müziğin çalınması ve aksiyona müziğin dahil edilmesi bir bağ oluşturuyor ve bu bağ sayesinde sahnede yaptığımız atılımlar diyebilirim. oyun müzikle uyum sağlar. Bu nedenle bu tür oyunlarda müzik çok değerlidir.
farklı parçalar var
 
 
Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer, bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunuluyor ve daha önce geliştirilmiş ancak şimdi ortaya çıkan bir yapım olarak karşımıza çıkacak. Oyunda farklı bölümler olacak ve bu bölümlerin her birinin kendi konusu, yapısı ve bölümleri olacak. Oyunda karşımıza çıkacak ve ilerleyebileceğimiz bölümlerin ortasında ise kanalizasyon, oyun alanı, mağaza bölümü ve daha fazlası olacak. Bu kısımlara ilerleyerek buradaki düşmanları yenmeye çalışacağız ve buraları düşman işgalinden kurtarmaya başlayacağız.
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda eski moda bir grafik stili karşımıza çıkacak. Bu işlem tarzını seven oyuncular için oldukça ideal bir deneyim sunacağını söyleyebilirim. Retro tarzı bir grafik stili ile karşımıza çıkacak olan oyunda elbette piksel piksel bir yapı karşımıza çıkacak. Bu piksel yapısı birçok oyuncu tarafından beğenilmeyebilir ancak bu şeklin hayranı olan birçok oyuncu bulunmaktadır. Bu nedenle prosedürel oyunları sevenler, uzunluğuna bir göz atabilir ve bir baht verebilir.
Farklı düşman türleri vardır
 
 
Oyunda farklı aksiyon anları ile karşılaşacağız ve bu aksiyon anlarında elimizdeki silahları ele alabileceğiz. Oyunda aksiyonun dozu her zaman yükselmeye başlayacak ve çeşit çeşit düşmanlarla karşılaşacağız. Oyunda uçan düşmanlardan doğrudan bize doğru yürüyen zombi türlerine kadar birçok farklı türde düşman olacak. Bu düşmanların her birinin kendine has özellikleri olacak ve farklı raid stilleri ile birlikte kendimizi savunmaya çalışacağız.
Yukarıda da belirttiğim gibi farklı bölgeler olacak ve bu bölgelerin her birinin kendi teması ve yapısı olacak. Oyunda köy tarzı alanlardan açık alanlara, şehirlerden ormanlık alanlara kadar farklı kısımlar bizlere aktarılacak ve bu kısımlar sayesinde yeni kısımlara hatasız yelken açabileceğiz. Ayrıca oyunda çeşitli diyaloglar da olacak ve bu diyaloglar sayesinde karakterimizi ve düşmanlarını konuşurken görebileceğiz. Bu sayede oyunda farklı diyalog türlerinin olduğunu fark edebileceğiz.
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz çok çeşitli silahlar olacak. Roketatarlardan bıçaklı fırlatıcılara, füzelerden mermilere kadar çok çeşitli silah türleri olacak. Bir silah türünden istediğimizi alıp ortalığı kaosa sürükleyebileceğiz. Oyunda karakterleri yani düşmanları öldürürken efektlerin olduğunu ve patlama efektleri ile birlikte paramparça olduklarını görebileceğiz. Oyunda yendiğimiz düşmanların bedenleri yere düşebilecek ve direkt olarak yok olmayacak.
Tam bir retro tarzı aksiyon shooter deneyimini bizlere aktaracak olan bu oyun bizleri geçmişe götürecek diyebilirim. Oyunda yenebileceğimiz düşmanlar ile birlikte elimize yeni silahlar da alabileceğiz ve ilerleyen bölümlerde daha fazla silaha sahip olduğumuzu göreceğiz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda çok çeşitli düşmanlar olacak ve bu düşmanları yenmek için silahı direkt olarak düşmanlara doğrultmamız gerekecek. Yukarıdaki düşmanları yenmek için onlara göz kulak olmalı ve bize doğru gelen düşmanları yenmek için yakın dövüş silahlarına dönmeliyiz.
Oyunda elbette animasyonlar ve vurma hissi önceden mevcut. Bu nedenle oyun üst düzey bir teknoloji ile hazırlanmış değil ve türler oyunu diyebilirim. Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi düşmanları yok ederken kan etkisi ortaya çıkıyor. Ayrıca düşmanlar bazen bireysel, bazen toplu olarak üzerlerine koşarlar. Onları yenmek için alan hasarlı silahlar kullanmalıyız. Oyunda farklı atılımlar var ve bu atılımlar ile düşmanları saf dışı bırakıp yeni kısımlara ve bölgelere hatasız adımlar atabiliyoruz.
 
 
Oyunun sol alt kısmında bir sağlık barımız var ve bu can barı ile birlikte ne kadar canımızın kaldığını buradan öğrenebiliyoruz ve karakterimizin sağlığını buradan görebiliyoruz. Ayrıca alt panelde yeniden kullanabileceğimiz ve sahip olduğumuz silahları görebiliyoruz ve bu panel üzerinden istediğimiz silahı seçebiliyoruz.
Oyun, 1 Haziran’da biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Arka planda bir hikayenin anlatıldığı ve bu hikayenin orta sahneler ve diyaloglarla bize aktarıldığı yapım türünü sevenler için ideal bir deneyimin kapısını aralıyor.
 
– SENSEs: Midnight (7 Haziran: PS4, PS5, hayatta kalma, korku, macera)
 
 
SUZAKU Games tarafından geliştirilen ve Eastasiasoft Limited tarafından yayınlanan hayatta kalma, korku, macera oyunu SENSEs: Midnight, 7 Haziran’da PS konsollarına gelmeye hazırlanıyor. Karanlık bir atmosfere sahip bu hayatta kalma kaygısı oyununda çeşitli araştırmalara konu olacağız ve bu araştırmalarla birlikte çeşitli gizemleri ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyunda doğaüstü güçlere sahip bir araştırmacı olacak ve biz bu araştırmacıyı kontrol edebileceğiz. Kız karakterini kontrol edip ilerletebildiğimiz bu yapımda farklı bölgelerde gerçeğe adım atabileceğiz, bu bölgelerin gizemlerini ortaya çıkarabileceğiz ve elimizdeki kamera ile çeşitli ipuçlarını birlikte boyayabileceğiz.
Doğaüstü bir araştırmacı olarak yaşadığımız dünyada çok gizemli olaylar meydana gelecektir. Bu gizemli olayları ortaya çıkarmak için elimizdeki malzemelere güvenebileceğiz. Ayrıca oyunda bir çok keşif eşyası ile karşılaşacağız ve oyun içerisinde çevreyi keşfederek çeşitli gizemleri ortaya çıkarmaya çalışacağız. SENSEs: Midnight’ta farklı bölgeler olacak ve her bölgenin kendi teması, yapısı ve atmosferi olacak. Bu bölgelerin içinde bulunduğu ipuçları ve keşif eşyaları da değişecek. Bundan dolayı oyunda bir bölgeye atıldığımızda bu bölgeyi yeterince araştırmamız ve çevresini de düzgün bir şekilde keşfetmemiz gerekecek.
 
 
Çevreyi yeterince araştırıp incelerken çeşitli gizemli olayların meydana geldiğini görebileceğiz ve bu bağlamda elimizdeki fotoğraflar ve ışıklandırmalarla birlikte oyunda ilerlemeye başlayacağız. Oyunda terk edilmiş alanlardan ormanlara, karanlık kasabalardan mağaralara kadar pek çok farklı bölge olacak ve biz bu bölgeleri keşfederek çeşitli ipuçlarını ortaya çıkarmaya çalışacağız. Korku unsurları barındıran bu yapının her zaman eşiğinde hissedebileceğiz ve bu bağlamda ışığı bir dost olarak yanımıza alabileceğiz.
Ölümcül bir gecenin ortasında hayatta kalmaya çalıştığımız bu oyunda, genç bir üniversite öğrencisini kontrol edeceğiz ve doğaüstü araştırma kulübünün üyesi olan bu karakterle birlikte ilerlemeye başlayacağız. Oyun uzak doğu temasını işleyecek ve bu uzak doğu temasıyla birlikte Japonya’da bizlere bir hikaye anlatılacak. Oyunda şehir efsanesi olan bir araştırma üzerine iddiaya gireceğiz ve bu kapsamda çeşitli araştırmalara katılacağız. Oyunda yine bir üniversite öğrencisiyiz ve bu üniversite öğrenciliği boyunca araştırma kulübünün bir üyesi olmaya devam edeceğiz. Bu araştırma kulübü ile birlikte çeşitli gizemleri ortaya çıkarmaya çalışacağız ve araştırmamızla birlikte şehir efsanelerini kanıtlarla birlikte çözmeye başlayacağız.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunun ana hikayesi bir şehir efsanesini ispatlama ve ortaya çıkarma konseyidir. Araştırma kulübünün bir üyesi olarak bu efsanenin gerçek olup olmadığını kanıtlamaya, tedirgin anlara doğru ilerlemeye ve bu bölgelerdeki çeşitli sırları ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyunda hayatta kalmaya çalışırken ise kendimizi hep korkmuş halde bulacağız ve bu tüylerimizin diken diken olmasına neden olacaktır. Oyunda uzun süredir terk edilmiş olan bölgelere adım atabileceğiz ve bu bölgeleri tamamen kendimiz keşfedebileceğiz.
Keşfettiğimiz, araştırdığımız ve ipuçlarını bulduğumuz bu yapım PC platformunda şimdiden çıkışını yaptı. Çok fazla kişi tarafından oynanmayan bu yapım şu sıralar Steam’de popüler bir proje. Oyun, 7 Haziran’da PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında yayınlanmaya hazırlanıyor. Bu konsollara özel herhangi bir rastgele yükseltme ya da geliştirme bulunmuyor. Bu nedenle oyunun standart PC sürümünü PlayStation konsollarında oynayabilirsiniz.
 
 
Doğaüstü araştırmacılar olarak yer aldığımız bu yapımda karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyunda daha önce bu bölgelerde bulunan farklı ruh türleri ile karşılaşabileceğiz ve bu ruhları ışığımızla birlikte ortaya çıkarabileceğiz. Oyunda farklı kaygı seansları olacak ve bu korku kısımlarında epeyce korkabileceğiz. Oyunda hep karanlık bir atmosferde olduğumuz için ışığı sağda solda elimizde tutmak zorunda kalacağız ve ışıkla birlikte direkt olarak yeni alanlara adım atmak zorunda kalacağız. Bir yandan hayatta kalmaya çalışırken gizemleri ortaya çıkarabileceğimiz yapımda arka planda çeşitli hikayeler bize anlatılacak ve bu hikaye kapsamında neler olup bittiğini öğrenebileceğiz. Arka planda anlatılan hikaye çeşitli diyaloglar ve ara sahneler aracılığıyla bizlere sunulacak ve bu sahneler ile birlikte hikayenin gidişatına konu olabiliyoruz.
Klasik kaygı türünün özelliklerini barındıran bu oyunda nostalji bizleri bekliyor olacak. Yani oyunda eski tarz bir grafik stili ve korku unsurları yer alacak. Bu prosedürel özellikleri ile bize klasik bir anksiyete hayatta kalma deneyimi sunacağını söyleyebilirim. Oyunda karakterimizin ağır kontrolleri olacak ve bu ağır kontrollerle birlikte karakterimizi fiilen kontrol ederken muhtemelen biraz zorlanacağız. Özellikle kaygı anlarında karakterimizi kontrol etmek muhtemelen daha da zorlaşacaktır. Bu nedenle, bu kontrollere alışmak için biraz zaman harcamamız gerekecek.
 
 
Ayrıca oyunda karakterimizin bir envanter bölümü olacak ve çeşitli ipuçlarını ve bulduğumuz nesneleri envanter bölümüne koyabileceğiz. Envanter yönetimi oyunda çok değerli olacak ve bu slotları doğrudan kontrol edebileceğiz ve dikkatli bir şekilde yönetebileceğiz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda çeşitli ruhlar olacak ve düşman ruh türleri bizde tedirginlik yaratabilir. Bundan dolayı bu düşman ruhlarla bir arada karşılaşmamak için sağda solda arama yapmak ve çok dikkatli ilerlemek zorunda kalacağız. Çeşitli keşifler yapabileceğiniz ve çevreyi keşfedebileceğiniz oyunda güçlü bulmacalarla da karşılaşacağız. Bu bulmacaları aşmak için öncelikle ne olduğunu öğrenebileceğiz ve bu kapsamda bulmacayı çözmek için çeşitli saldırılar yapabileceğiz.
SENSEs: Midnight’ta bulduğumuz ipuçları ile analiz yapabileceğiz ve bu analizlerle doğruyu bulmaya çalışacağız. Keşfedebileceğimiz, sırları açığa çıkarabileceğimiz ve analiz edebileceğimiz bu oyunda bu efsanenin bizi nereye götüreceğini görelim bakalım.
 
 
Klasik korku hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız, bu makaleye göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyun daha önce PC platformuna çıkmıştı ve şu anda Steam’de bulunuyor. Oyunun Steam sayfasındaki satış fiyatı şu anda 20 TL, PlayStation tarafında ise bir fiyat belirlenmemiş. Ancak bu fiyattan çıktığı gün haberdar olabiliriz.

haber-kumru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort