Teknoloji

Google’ın Bard’ı gizlice ChatGPT’den veri mi alıyor? Açıklama burada…

Google’dan eski bir çalışanın yeni AI sohbet robotu Bard’ın rakibi, ChatGPT’den veri alıyorArgümanından sonra Google, bu argümana hızlı bir şekilde yanıt verdi.

geçmiş herkese açık testlerin başladığı hafta Bard aynı zamanda Microsoft’un OpenAI ChatGPT teknolojisini kullanma lisansına sahip olan Bing Chat’in de rakibi. Ancak, The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre, eski Google AI araştırmacısı Yakup DevlinGeçenlerde şirketten ayrılmadan önce, Alphabet CEO’su Sundar Pichai Bard’ın ChatGPT’den dolaylı olarak veri aldığı konusunda uyardı.

Devlin, Bard geliştirme grubunun ShareGPT adlı bir web sitesine eriştiğini ve daha sonra kullanıcılardan gelen ChatGPT konuşmalarının herkesin kontrol etmesi için bu sitede yayınlandığını belirtti. Ancak bir Google sözcüsü Chris PappasVerge aracılığıyla hızlı bir yanıtla ” Bard, ShareGPT veya ChatGPT’den alınan herhangi bir veri konusunda eğitim almamıştır.dedi ve iddiayı kesin bir dille yalanladı.

The Information ayrıca anonim kaynaklar aracılığıyla, Google’ın Brain AI ekibinin Alphabet bünyesindeki başka bir AI şirketi olan DeepMind ile güçlerini birleştirdiğini iddia etti.

İki grubun Gemini kod adlı yeni bir proje üzerinde çalıştıkları bildiriliyor ve bu projenin amacının OpenAI’nin çabalarıyla rekabet edebilecek bir yapı ortaya çıkarmak olduğu belirtiliyor. Haberler, Bard’ın çabalarının yetersiz kalması durumunda Google’ın yedek bir sohbet robotu seçeneği istediğini öne sürüyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu