Teknoloji

Elon Musk, Şimdiye Kadar Üretilen İnsansı Robot “Optimus” Sayısını Açıkladı: Henüz Bir Parmağı Geçmediler…

Tesla’nın bir süredir üzerinde çalıştığı insansı robot Optimus Projeyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. CEO Elon Musk dün düzenlenen 2. çeyrek mali durum toplantısı Bugüne kadar kaç tane yapay zeka destekli robot üretildiğini açıkladığı ortaya çıktı. Elon Musk ve Tesla’dan Açıklama gideceğin yerden çok uzakta olduğunubu ortaya çıkarıyor.

Milyarder iş adamı Elon Musk, Tesla’nın robotlarını anlatıyor yıllarca konuşuyorum . Hatta 2021 yılında bu robotlar ilk kez genel anlamda kullanılacak. tanıttı . Yıllardır devam eden proje, geçtiğimiz yılın sonlarında çok değerli bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. Tesla robotun ilk prototipini yaptı gösterdi . Birkaç ay önce Tesla Bot olarak da bilinen insansı robot piyasaya sürüldü. son nokta paylaştı. Optimus şimdi kendi başına hareket edebilir.

Şimdiye kadar sadece 5-6 insansı robot üretildi!

Bir yatırımcının sorusu üzerine açıklama yapan Elon Musk, şunları söyledi: Sanırım 5 ya da 6 civarındayız… Her ay daha fazlası oluyor. Optimus robotuyla ilgili birçok ilginç şey var.

Tedarik sorunları çıkınca kendi karınlarını kesmek zorunda kaldılar…

Edinilen bilgilere göre robotların hareketine olanak sağlayan Tesla” aktüatör “adlı modülün tedarik sürecinde sorun yaşandı”. Aslında bunu yapabilen birçok firma var ama Tesla üretilen aktüatörlerin hiçbirini beğenmedi. Durum böyle olunca Tesla kendi aktüatörlerini üretmek için harekete geçti. seri üretim aşaması için ciddi şekilde gecikti. Elbette gelecekte ne olacağı kesin değil. Elon Musk’ın bu bahisteki açıklaması şu şekilde oldu:

Motorları, güç elektroniğini, denetleyiciyi, sensörleri entegre eden kendi aktüatörlerimizi tasarlamak zorundaydık. Ve aslında her biri özel olarak tasarlanmıştır. Ancak bu aktüatörleri tasarladığımızda seri üretim için tasarlıyoruz. Bu nedenle dünyanın neresinde bulunursa bulunsun diğer tüm aktüatörlerden daha hafif, daha sağlam ve daha yetenekli olmakla kalmaz, aynı zamanda birebir üretilebilirler. Bu yüzden onları seri üretime geçirebilmeliyiz.

İşte Tesla’nın kurucusu Elon Musk tarafından yapılan o açıklama insansı robotlar Bu, daha gidilecek çok yol olduğunu gösteriyor. bir süreçte hızlandırılmamışsaŞey, işler çok daha karmaşık hale gelebilir…

haber-talas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu